طراحی سامانه هوشمند آبزی پروری با اینترنت اشیا

طراحی سامانه هوشمند آبزی پروری با اینترنت اشیا

طراحی سامانه هوشمند آبزی پروری با اینترنت اشیا

یکی دیگر از نمونه محصولاتی که محققان کشورمان (شرکت دانش بنیان پرتوتاپ رایان) در حوزه شیلات موفق شدند با استفاده از فناوری به نتیجه برسانند و به این صنعت عرضه کنند سامانه هوشمند آبزی پروری است. این سامانه بر پایه اینترنت اشیاء، با هدف پایش آب، بهینه سازی مصرف خوراک، رفتار شناسی، مدیریت کارکنان و افزایش تولید در واحد سطح طراحی شده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از مارین پرس، استفاده از این سامانه تا ۲۰ درصد میزان تولید را افزایش و تا ۱۵ درصد میزان تلفات در مزارع پرورش ماهی را کاهش می‌دهد. در این محصول دانش بنیان که توسط پرتوتاپ رایان اراِئه شده است، سنسورهایی طراحی شده که در درون استخرهای پرورش ماهی قرار می‌گیرد و با اپلیکیشنی که با این سنسورها هماهنگ است، پایش انجام می‌گیرد.

از جمله مواردی که می‌توان به واسطه این سامانه در مزارع پرورش ماهی پایش کرد شامل اکسیژن، دما، ازون، نیترات، pH آب است. محققان این شرکت معتقدند موارد دیگر هم می‌توانند به پایش اضافه شوند. همچنین به واسطه این نرم افزار می‌توان ساعت غذادهی و نرخ غذادهی را تنظیم کرد. در حال حاضر دانش فنی این سامانه بدست آمده و در حال استفاده است.

 


محصولات شرکت دانش بنیان پرتوتاپ رایان

برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد شوید و فرم های زیر را تکمیل بفرمایید

مشاوره

ورود بیشتر بدانید

آموزش

ورود بیشتر بدانید

اشتراک گذاری / مقالات و اخبار دیگر