افزایش تولید پایدار

بیشتر بدانید

مدیریت وضعیت آب و آبزی

بیشتر بدانید

مدیریت کارکنان

بیشتر بدانید

سامانه هوشمند آبزی پروری رهبان

مدیریت مزارع آبزی پروری برای اولین بار توسط دانشمندان ایرانی و باهمکاری کارشناسان بین المللی ، در کشور مهیا شده است .

شما به کمک این سامانه ضمن رشد افزایش قابل توجه تولید در واحد سطح، ماهی سالم تر ، با ریسک تولید کمتر و کیفتی بهتر تولید می کنید .

این سامانه در چه بسترهایی کاربرد دارد؟

حوضچه پرورش ماهی

آکواریوم پرورش ماهی

قفس پرورش ماهی

شما هر کدام را پرورش می دهید، می توانید از این سامانه استفاده نمایید

ماهیان گرم آبی

ماهیان سردآبی

انواع میگو

تاسماهیان

ماهیان زینتی

گیاهان تزینی

مدیریت هوشمند حق شماست

 • با سامانه هوشمند رهبان ، به کمک فناوری های اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی عملکرد و بهره‌وری مزرعه را به حداکثر برسانید.
 • با مطالعه و درک صحیح از رفتار ماهیان در گله قادر خواهید بود بر فرایند تولید، مدیریت موثرتری اعمال نمایید. سامانه به شما نشان می‌دهد که عوامل خارجی و تصمیمات مدیریتی چگونه بر عملکرد مزرعه تاثیر می‌گذارد.
 • به کمک سامانه هوشمند رهبان ، فراتر از چیزی که چشم انسان قابل به دیدن و درک آن است، در اختیار شماست. همچنین به کمک سامانه، مقادیر پارامترهای فیزیکی و شیمیایی مانند دما، اکسیژن، دی‌اکسیدکربن، آمونیاک، آمونیوم، نیترات، نیتریت و همچنین ذرات معلق موجود در آب در دسترس بهره‌بردار قرار می‌گیرد.

سنسورهای کنترل کیفیت آب و محیط

 • سنسور های با کیفیت و منطبق با آخرین استانداردهای اینترنت اشیاء ، باتوجه به شرایط و معماری در مزرعه شما نصب می گردد. در هر یک از یونیت های پرورشی، از ابتدا تا انتها، اطلاعات توسط سنسور ها تجمیع و پس از آنالیز به سرور مرکزی (Local / Cloud ) منتقل می گردد.
 • علاوه بر نصب سنسورها در داخل حوضچه‌ها میتوان در صورت نیاز بهره‌بردار در مسیر کانال ورودی آب سنسورهای تشخیص سموم آب را نیز راه‌اندازی نمود و از ورود سموم به حوضچه‌ها جلوگیری نمود.

تجهیزات رفتار شناسی ماهی

 • به کمک دوربین های پیشرفته رهبان ، الگوی رفتاری گله شامل مواردی همچون حرکات، عکس‌العمل به جیره‌غذایی و شمارش آبزیان به طور مستمر پایش می گردد. با بهره‌گیری از الگو‌های اکتشافی منحصر‌به‌فرد هر حوضچه، می توانید نمودارهای رفتارشناسی آبزی را ترسیم و برنامه‌هایی برای پیشرفت و مدیریت بلندمدت مزرعه اعمال نمایید
 • تمامی پارامترهای کلیدی به صورت لحظه‌ای  (Online) رصد و پردازش می شوند و نتایج تحلیل‌ها به سامانه تصمیم‌گیر هوش‌مصنوعی ارسال می‌گردد.

مانیتورینگ

بطور پیوسته سنسورها در حال نمونه برداری میباشند وداده‌ها را ارسال میکنند. به دلیل اهمیت پایداری شرایط محیط، فاصله بین نمونه‌برداری و ارسال توسط شبکه نزدیک به صفر تعریف شده که این امرضامن آگاهی کامل شما در لحظه است.

تحلیل

مغز سامانه در اینجا قرار گرفته است. هر اندازه که زمان می‌گذرد و داده‌های بیشتری جمع‌آوری می‌شود، مدل هوش‌مصنوعی بهینه‌تر شده و تجزیه تحلیل‌های با ارزش‌تری را به شما ارائه می دهد.

صدور پیشنهاد

با توجه به موقعیت هر استخر و آستانه‌ی سنسورهای مختلف، سامانه شروع به ارائه توصیه می‌کند که با تسهیل فرایند تصمیم‌گیری، نتایج مثبت و مفیدی حاصل می‌شود.

کنترل عملگرها

درصورت اجازه‌ی بهره‌بردار برای دسترسی سامانه به عملگرهای مزرعه همچون فلکه آب، سیستم گرمایش، اکسیژن و..؛ توصیه‌ها ازقالب پیشنهاد خارج شده ودرصورت امکان، منجر به عکس‌العمل متناظر می‌شوند.

آبزی-سامانه

کل فرآیند مزرعه را بدست می گیرید!

 • سامانه هوشمند رهبان ، ظریف و با دقت طراحی شده است.
 • هوش‌مصنوعی با اطلاعات دریافتی سنسورها مانند یک مشاور تمام‌وقت، هفت روز هفته و  بصورت 24 ساعته، توصیه های‌لازم  را پس از تحلیل به شما ارائه می‌دهد.
 • با این روش توصیه‌های هر مزرعه بصورت منحصر به فرد و منطبق با شرایط همان مرزعه و سیاست های مدیریت شما تولید و برنامه‌ریزی می گردد.
 • این سامانه قابلیت اتصال به عملگرهای مزرعه را دارد و می توانید به راحتی آن را به  سامانه‌های سرمایشی و گرمایشی، خوراک‌دهی، اکسیژن‌ساز، ازن‌ساز و… متصل کنید.
 • سامانه هوشمند  منطبق بر استانداردهای انقلاب صنعتی نسل چهارم (industry 4.0) تفاوت‌های چشمگیری با اتوماسیون نسل سوم دارد. مدیریت عملکرد کارکنان، میزان خوراک‌دهی، رفتارسنجی آبزیان، وضعیت مزرعه در سنوات گذشته، پیش‌بینی‌های کارآمد و درست  با توجه به رویداد و اطلاعات گذشته امکاناتی است که توسط سامانه هوشمند رهبان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اثربخشی سامانه هوشمند

 • از نتایج سودبخش پیاده‌سازی سامانه میتوان به مواردی همچون کاهش میزان خوراک‌دهی و مصرف دارو، افزایش تراکم حوضچه‌ها و بهبود کیفیت آب اشاره نمود.
 • پس از گذشت مدت زمانی از نصب، مشاهده می کنید که میزان تلفات آبزیان و هزینه‌های جاری کاهش می یابد و این امر موجب سوددهی بیشتر برای شما می گردد.
 • سامانه بومی رهبان  می‌تواند با کاهش دغدغه‌ی شما ، نقش دستیاری مطمئن را ایفا نماید و با کمک به تصمیم‌گیری‌های مناسب، همراه آن‌ها در مسیر پیش رو باشد.
 • قابلیت اتصال انواع سنسورها به شما این امکان را می دهد تا هر سناریویی را در مزرعه پیاده سازی کنید
 • دمای آب ، اکسیژن محلول در آب، نیتریت، نیترات، آمونیوم، سختی، شوری، pH، ذرات معلق در آب،ازن، دمای سالن، رطوبت سالن، دما و رطوبت هوا

هوشمند تولید کنید، با ثبات باشید

دردنیای امروز تولید و سرمایه گزاری روی موجود زنده کار، کار سخت و پر ریسکی نیست. اکنون فناوری های نوین به کمک شما آمده اند تا با اطمینان عمر و سرمایه خود را هزینه فعالیت اقتصادی پر رونقی نمایید که برای شما ، خانواده شما و کشور مفید است.

با روش های مدرن آبزی پروری این صنعت پا برجا می ماند و نسلهای بعدی نیز می توانند این فعالیت را ادامه دهند و محیط زیست هم در آسایش بیشتری است.

آب و هوا سالم تر می ماند و ما انسان ها امید به آینده و توان تامین غذا  و امنیت غذایی هم نوعان مان را تضمین می نماییم .

اطلاعات بیشتر سفارش سامانه

فلومتر اولتراسونیک ترانزیت تایم

با همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی، فلومتر اولتراسونیک ، در اختیار شماست.

در اين گونه فلومترها نصب سنسورها به صورت clamp on است به اين معنا كه سنسور با استفاده از بست به لوله متصل مي گردد. در زير فلومتر از ژل يا گريس استفاده مي گردد تا به مرور،‌سنسور به لوله نچسبد. اختلاف بين اين دو زمان، متناسب با سرعت سيال است وفركانس كاري بين آن ها اندازه گيري شده و در لوله هاي با سايز پايين تر قابل استفاده است.

در اين روش دو سنسور داريم سنسور فرستنده يا send و سنسور گيرنده يا receive . اين سنسورها رو به روي هم و به صورت مايل بوده و در دو طرف لوله قرار مي گيرند.

این سنسورها جهت اندازه گیری آب سایر مایعات یا گاز هم قابل استفاده است و براحتی به پلتفرم یکپارچه رهبان متصل می گردد و داده های آن را می توانید در کنار سایر اطلاعات براحتی دریافت نمایید

بیشتر بدانید

کارشناسان فروش ما

در اسرع وقت با شما تماس می گیرند و راهنمایی های لازم جهت خرید، ادامه سفارش و پرداخت را در اختیار شما قرار می دهند .

ثبت سفارش

مشاوره

ورود بیشتر بدانید

آموزش

ورود بیشتر بدانید