کشاورزی هوشمند

همه چیز درباره هوشمند سازی کشاورزی

رصد مزرعه

در باغداری هوشمند

پیش آگاهی سرمازدگی

در کشاورزی هوشمند

سامانه کشاورزی هوشمند و باغداری هوشمند رهبان

مشاور بی خطا و خستگی ناپذیر شماست. برایش تعطیلی، کم حوصلگی و خطا معنا ندارد . هر روز هفته و تمامی ساعت شبانه روز و کل سال یکنواخت به شما خدمت می کند

نیازی نیست اطلاعات فنی زیادی از تجهیزات داشته باشید . کار کردن با آن بسیار آسان است و براحتی بر ابزارهای آن مسلط می شود 

باغداری هوشمند رهبان

مبتنی برفناوری های نو در یک نگاه

17 ابزار کاربردی رهبان ضامن سود بالای مزرعه/باغ است

 

سامانه کشاورزی هوشمند رهبان چگونه کار می کند؟

سامانه باغداری هوشمند رهبان به کمک سنسورهای مخصوص، پردازش تصاویر ماهواره ای،و نظارت هوش مصنوعی در کنار شما،  آب خاک، هوا و گیاه/درخت را بصورت دائمی رصدمی کند. 

هر بخش از این اطلاعات می تواند ما را در تشخیص نیاز آبی گیاه، بیماری، سرمازدگی، آفت، انگل و … بصورت بسیار دقیقی آگاه کند. می توانیم عامل بیماری زا بسیار سریعتر از آن که همه گیر شود، یا اصولا کانون آفت شکل بگیرد، پیش بینی و توصیه های لازم برای حل مشکل ارائه نماید. به این روش می توانیم  از خطراتی که میزان تولید ما را تهدید می کند، پیشگیری کنیم و میزان تولید را به نسبت روش های سنتی تا 25% افزابش دهیم. همچنین سامانه هوشمند رهبان با مدیریت پرسنل، مدیریت مصرف نهاده و سموم و …. بر میزان مصرف آن ها نظارت می کند و این مدیریت مدرن می توانید هزینه های تولید را 20% کاهش دهد. حالا کشاورزی ما یک کسب و کار پر رونق و پرسود است و نتیجه زحمتی که می کشیم به ما بر می گردد.

سنسور رطوبت برگ سامانه کشاورزی هوشمند رهبان

سنسور متنوع می تواند ما را برای هر اتفاقی مقاوم کند!

با کارشناسی دقیق مزرعه تعداد و نوع سنسورها مشخص می شود. روش ما به این گونه است که با کمترین تعداد سنسور بتوانیم بهترین نتایج را بدست ییاوریم و پایش کاملی را انجام دهیم.

بعد از اینکه نوع سنسورها، تعداد آن ها، محل قرار گیری سنسور ها مشخص شد، می توانید سنسورها را در مزرعه نصب و به سامانه کشاورزی هوشمند رهبان متصل کنید

اگر از قبل سنسورهایی دارید، تا می خواهید سنسورها را از برند خاصی (داخلی یا خارجی) تهیه نمایید، این کار امکان پذیر است و کافی است آن ها را به سامانه کشاورزی هوشمند رهبان متصل کنید.

حالا مزرعه شما به یک سیستم هوشمند زمینی متصل است و با ثبت زمین(موقعیت مکانی آن در سامانه) می توانید از پایش دقیق و آنلاین سنسورها بهره مند بشوید و همزمان از ابزار پایش تصاویر ماهواره ای مزرعه خود بهره مند باشید:

مشاهده کل سنسورها
سامانه باغداری هوشمند

سامانه مدیریت آبیاری در باغداری هوشمند رهبان

ماژول آبیاری هوشمند مزرعه رهبان به شما امکان می دهد تا تمامی فرآیند کود دهی و آب دهی را خودکار کنید و آب و کود را در بهینه ترین حالت ممکن مصرف کنید:

 •  خاموش/روشن شیر آب و کنترل دور موتور
 •  تنظیم فشار آب
 •  کنترل همه شیرهای برقی و اجرای سناریو های متعدد
 •  کنترل سطح آب مخازن و مدیریت ورود و خروج آب
 •   کنترل میزان تزریق کود و مدیریت خودکار کوددهی

اپلیکشین موبایل باغداری هوشمند رهبان

برج مراقبت مزرعه در جیب شما:

 •  تمامی امکانات سامانه هوشمند باغداری رهبان در موبایل شما قابل دسترسی است . مشاهده تصاویر ماهواره ای، داده های سنسورها و نحوه کار کارکنان باغ به اطلاع شما می رسد .
 •  می توانید مدیریت باغ را به سامانه بسپارید و آبیاری، کوددهی و سمپاشی را خودکار کنید و یا با یک کلیک روی موبایل همه این اقدامات را دستی ، صادر نمایید.
 •  به محض بروز حادئه یا آفت زدگی، بلافاصله مطلع می شوید، می تواند شخصی را مامور انجام عملیات لازمه قرار دهید و سامانه شما را از انجام کار یا عدم آن مطلع می نماید .
 •  همه امکانات پشرفته و اما بسیار ساده دراختیار شماست .
هوشمند
باغداری هوشمند

باغ هوشمند رهبان

توصیه های سمی / کودی

در بهترین زمان سمپاشی و کوددهی ، میزان و نوع سم و کود و محل پاشش خیلی مهم است.

سامانه باغداری هوشمند رهبان باغ را به مناطق مختلف تقسیم می کند و توصیه های مختلفی را برای نواحی گوناگون صادر می نماید . به این ترتیب می توانید تا 50% در مصرف سم و کود صرفه جویی نمایید و با همان تلاش قبل، سود بسیار بیشتری رابرای شما حاصل کنید.

با این روش هم قیمت تمام شده محصولات شما کاهش می یاید ، هم به محیط زیست و آبهای زیر زمینی آسیت کمتری می رسد و هم طول عمر درختان شما و مدت زمان بهره وری درختان افزایش می یابد .

از طرفی به جهت مصرف سم کمتر محصول شما سالم تر است و می توان قیمت گذاری بهتری روی آن انجام داد.

سامانه باغداری هوشمند پرتوتاپ رایان

انواع مرکبات

کاشت و داشت و برداشت

باغداری هوشمند

انواع پسته

کاشت و داشت و برداشت

کشاورزی هوشمند

انواع انگور

کاشت و داشت و برداشت

کشاورزی هوشمند رهبان / باغداری هوشمند رهبان

مدیریت کارکنان

به کمک سامانه باغداری هوشمند رهبان می توانید برای کارکنان بصورت فردی یا گروهی وظایفی در نظر بگیرید . و سامانه افراد را بصورت پیامکی ، اپلیکشینی یا پیغام صوتی از وظایف خود آگاه می کند در نهایت نظام رتبه بندی کارکنان تشویق کارکنان و کاهش خطای انسانی در مزرعه می گردد.

افزایش کیفیت عملکرد کارکنان بسیار مهم است و نظارت دقیق بر نحوه کار کارکنان می تواند بهره وری را به طرز چشمگیری افزایش دهد. اما با روش های سنتی نظارت نیاز به حضور دائمی کار فرما داشت اما در روش نوین با کمک کشاورزی هوشمند رهبان از هر کجای جهان می توانید مزرعه خود را نظارت دقیق کنید.

حالا بهتر از قبل و دقیق تر از همیشه می توانید بالای سرکار خود باشید.

هوشمند 1
باغداری هوشمند

سنسورهای ویژه باغ در باغداری هوشمند

 • به مدد دانشمندان ایرانی و کارشناسان بین المللی، تجهیزات ویژه ای را برای باغ داران ایران تولید کرده ایم. در طراحی و تولید این ماشین آلات مدرن، شرایط اقلیمی و رقم و نژاد محصولات ایرانی رعایت شده و کاملا منطبق با اقلیم ایران طراحی گردیده اند
 • شما می توانید با تراکم دلخواه خود به ازای سناریوهای مختلفی که در باغ پیاده سازی می نمایید، از تجهیزات مناسب و متنوع استفاده نمایید
 • با آفات مبارزه کنید، آبیاری را هوشمند انجام دهید، از وضعیت کنونی و آینده باغ خود مطلع باشید و دیگر آگاهانه تصمیم بگیرید
 • این سنسورها از طریق سامانه به تجهیزات (پمپ آب، مه پاش، روشنایی و غیره ) متصل می شوند و می توانند بصورت خودکار تصمیمات شما را به کنترل اجرا نمایند .
 • به این روش مزرعه شما همچون یک دژ مجکم خودکار ، نسبت به تغییرات حساس است و عکس العمل های مناسب را هوشمندانه و به موقع انجام می دهد
 • مهم نیست شما در منزل هستید یا خارج از کشور ، باغ گوش به فرمان شما فورا تصمیماتتان را عملی می کند 

سامانه یکپاره باغداری هوشمند حاصل تلاش دانشمندان ایرانی

iot_sensor

سنسورهای مدرن

سنسورهای محصول باغات به فراخور نوع و رقم تولید شده است و باغ شما با چتری از سنسورهای مدرن پایش می گردد. به این روش شما بصورت آنلاین از کوچکترین تغییرات در مزرعه خود با خبرید

satellite

پایش ماهواره ای

باغ شما ازپایش تصاویر ماهواره ای بهره مند است و بصورت منظم تصاویر و اطلاعات ماهواره ای برایتان ارسال می گردد. دید کلان و سطح بالایی از وضعیت کلی باغ در اختیار شما است

drone

پهپاد در باغداری هوشمند

سامانه پهماد ها را کنترل می کند. در مواردی که نیاز به استفاده از پهپاد وجود دارد می تواند با اتصال پهپاد به رهبان، بصورت خودکار پهپاد ها را به پرواز در آورد تا فقط نقطه مورد نظر را تصویر برداری یا سمپاشی نماید.

artificial intelligence ai

هوش مصنوعی

 پس از این از باغ  خود اطلاعاتی دارید که قبلا از دید خبره ترین کارشناسان نیز پنهان می ماند. هوش مصنوعی رهبان قدرتمند و مستحکم پشتیبان مزرعه شماست

سنجش از دور ماهواره ای درخدمت باغ هوشمند شما

دیدبانی دائمی ماهواره ها بر مزرعه شما فرصت جدیدی را به شما، به عنوان یک کشاورز پیشرو ارائه کرده است.

رصد دائمی شرایط خاک و درختان ، تبخیر و تعرق، رطوبت خاک، وضعیت شاخص سبزینگی و … در کشاوزی هوشمند رهبان تنها بخشی از امکاناتی است که ماهواره ها در اختیارتان قرار می دهد.

تصاویر ماهواره ای چند روز یکبار به سامانه ارسال می گردد و هوش مصنوعی سامانه پس از تحلیل آنها تصویری دقیق از اطلاعات بروز شده در اختیار شما قرار می دهد. جالا ضمن اینکه وضعیت کنونی باغ را کاملا مورد پایش قرار می دهید از کیفیت محصولات تولیدی نهایی نیز آگاهید و می توانید در مورد فروش و کیفیت محصولات تولیدی تصمیمات بهتری بگیرد.

از دور رهبان

کشاورزی هوشمند و مدیریت انبار در باغداری هوشمند رهبان

در بخش مدیریت انبار و سردخانه رهبان، می توانید سنسورهای مورد نظر خود نسب خود را رصد نمایید و یا سناریوهای متعدد کنترل و مدیریت محصولات را پیاده سازی نمایید.

ضایعات نگهداشت را به حداقل برسانید و انبارش را کم هزینه کنید . محصول صادراتی شما در تمامی مراحل انبار،سلامت خواهد ماند

پس از بارگیری در سردخانه خودرو نیز با نسب سنسورهای هوشمند رصد سردخانه خودرو، می توانید از وضعیت دمای و رطوبت محصولات خود در زمان حمل و نقل نیز مطمئن باشید.

 

شروع کنید
Rakesh1 1024x540 1

تشخیص مراحل فنولوژیکی در درختان میوه

 تشخیص مراحل فنولوژیکی در روش جدید کار سختی نیست . کافیست دوربین های متصل به سامانه را بدرستی روی درختان هدف تنظیم نمایید . استفاده از هوش مصنوعی در پردازش تصاویر می تواند با دقت بالای 90 درصد مرحله فنولوژیکی را تشخیص دهد و این اطلاعات در کشاورزی هوشمند رهبان در موبایل شما قابل استقاده است همچنین می توان دوربین های با دقت بالای تصویر برداری را در ارتفاع بالای مزرعه و در نقاط مختلف نصب کرد و از آن برای پیش آگاهی و آگاهی دقیق کانون آفت استفاده نمود.

سامانه هوشمند رهبان تمامی اطلاعات دوربین ها را دریافت و پردازش می کند و توصیه های لازم در هر مرحله را ارائه می دهد. باغبانی هیچ وقت کار آسانی نبوده است ولی با ابزارهای مدرنی که رهبان در اختیار شما قرار می دهد . قدم به قدم و درصد به درصد سود مزرعه افزایش می یاید

کشت قراردادی با سامانه هوشمند رهبان

رهبان جهان نهان مزرعه

سامانه مزرعه هوشمند رهبان، نتیجه سال ها پژوهش و تلاش منخصصان ایرانی و بین المللی است . استفاده از آخرین تکنولوژی های روز جهان و‌اثر گذاری شگفت صنعتی این سامانه بر مزارع باعث نشده تا هویت قدرتمند معنایی این سامانه، از بین برود . این داستان شروع سیر و سلوک رهبان در عالم پنهان کشاورزی است . فلات ایران اولین نقطه ای در جهان است که بشریت، کشاورزی را آغاز کرده است و مرد پیر داستان ( نماد ایران باستان) با برخوردی معنوی و روحانی، رهبان مترقی را به راه درست حرکت و‌پیشرفت و معنا، هدایت می کند. این تازه آغاز راه است و در بخش های بعدی، سیر تکامل رهبان را با هم‌ کشف و شهود خواهیم کرد

بسیاری از کشاورزان پیشرو و موفق ایرانی امروز به این سامانه مجهز هستند

ثبت سفارش اطلاعات بیشتر

+487 کارشناس 

در حال خدمات دهی

249 هزارهکتار

سامانه ماهواره ای

32 نوع

انواع ارقام و محصولات

26 هزار کشاورز

در سراسر کشور

در اسرع وقت با شما تماس می گیریم و راهنمایی های لازم جهت خرید، ادامه سفارش را در اختیار شما قرار می دهیم.

ورود