مدیریت هوشمند مزرعه 

به طور کلی می توان مدیریت هوشمند مزرعه را در سه بخش مدیریت آبزی، مدیریت شرایط محیطی و پارامترهای آب و مدیریت کارکنان اعمال کرد. مدیریت هوشمند مزرعه رهبان برای نایل شدن به هدف نهایی آبزی پروری هوشمند یعنی رشد مناسب آبزی، با مدیریت صحیح هر کدام از بخش های ذکر شده صورت می گیرد.

اطلاعات بیشتر

توسعه پایدار آبزی پروری

با توجه به رشد روز افزون جمعیت، وجود مواد مغذی مفید خاص در آبزیان و…نیاز جوامع بشری به مصرف آبزیان روند صعودی دارد، از طرفی با توجه به محدود بودن منابع آبی، گران بودن هزینه های پرورش و تغذیه آبزیان، خطر کاهش و توقف آبزی پروری وجود دارد، اما با نظارت و مدیریت صحیح و به کار گیری فناوری های نو، میتوان به توسعه پایدار آبزی پروری دست یافت.

اطلاعات بیشتر

فرآوری هوشمند آبزیان

روش های متنوعی برای استفاده از آبزیان وجود دارد. روش های فرآوری آبزیان شامل فریز کردن، کنسرو کردن، پختن، دودی کردن، فیله کردن و… می باشد. برای فرآوری بهتر و اصولی تر یک محصول، نیاز به نظارت دائم و بروزرسانی پیاپی روش انجام کار می باشد، به این منظور هوش مصنوعی می تواند بسیار کارآمد واقع شود.

اطلاعات بیشتر

سامانه آبزی پروری هوشمند رهبان

مبتنی برفناوری های نو

در یک نگاه

سامانه آبزی پروری هوشمند رهبان

مدیریت هوشمند مزرعه آبزی پروری رهبان ( آبزی پروری هوشمند )

برای اولین بار توسط دانشمندان ایرانی و باهمکاری کارشناسان بین المللی ، در کشور مهیا شده است .

شما به کمک سامانه آبزی پروری هوشمند رهبان ضمن دستیابی به افزایش تولید در واحد سطح، ماهی سالم تر، با ریسک کمتر و کیفتی بهتر تولید می کنید .

این سامانه در چه بسترهایی کاربرد دارد؟

حوضچه پرورش ماهی

آکواریوم پرورش ماهی

قفس پرورش ماهی

شما هر کدام را پرورش می دهید، می توانید از این سامانه استفاده نمایید

پرورش ماهی گرمابی

ماهیان گرم آبی

پرورش ماهی سردابی

ماهیان سردآبی

پرورش میگو هوشمند

انواع میگو

پرورش تاسماهی

تاسماهیان

پرورش ماهی زینتی

ماهیان زینتی

گیاه آبزی

گیاهان تزینی

ماهی هوشمند

مدیریت هوشمند مزرعه آبزی پروری مزرعه حق شماست

1 _ با سامانه آبزی پروری هوشمند رهبان ، به کمک فناوری های اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی عملکرد و بهره‌وری مزرعه را به حداکثر برسانید.

2 _مدیریت کارکنان: به کمک سامانه رهبان می توانید برای کارکنان بصورت فردی یا گروهی وظایفی در نظر بگیرید . و سامانه افراد را بصورت پیامکی، اپلیکشینی یا پیغام صوتی از وظایف خود آگاه می کند در نهایت نظام رتبه بندی کارکنان تشویق کارکنان و کاهش خطای انسانی در مزرعه می گردد.

2 _ با مطالعه و درک صحیح از رفتار ماهیان در گله قادر خواهید بود بر فرایند تولید، مدیریت موثرتری اعمال نمایید. سامانه آبزی پروری هوشمند رهبان به شما نشان می‌دهد که عوامل خارجی و تصمیمات مدیریتی چگونه بر عملکرد مزرعه تاثیر می‌گذارد.

3 _ به کمک سامانه آبزی پروری هوشمند رهبان ، فراتر از چیزی که چشم انسان قابل به دیدن و درک آن است، در اختیار شماست. همچنین به کمک سامانه، مقادیر پارامترهای فیزیکی و شیمیایی مانند دما، اکسیژن، دی‌اکسیدکربن، آمونیاک، آمونیوم، نیترات، نیتریت و همچنین ذرات معلق موجود در آب در دسترس بهره‌بردار قرار می‌گیرد.

سنسورهای کنترل کیفیت آب و محیط در آبزی پروری هوشمند

1 _ سنسور های با کیفیت و منطبق با آخرین استانداردهای اینترنت اشیاء، باتوجه به شرایط و معماری در مزرعه شما نصب می گردد. در هر یک از یونیت های پرورشی، از ابتدا تا انتها، اطلاعات توسط سنسور ها تجمیع و پس از آنالیز به سرور مرکزی (Local / Cloud ) منتقل می گردد.

2 _ علاوه بر نصب سنسورها در داخل حوضچه‌ها میتوان در صورت نیاز بهره‌بردار در مسیر کانال ورودی آب سنسورهای تشخیص سموم آب را نیز راه‌اندازی نمود و از ورود سموم به حوضچه‌ها بصورت خودکار جلوگیری نمود.

pj-stier
دوربین هوشمند

تجهیزات رفتار شناسی ماهی و آبزی هوشمند

1 _ به کمک دوربین های پیشرفته رهبان ، الگوی رفتاری گله شامل مواردی همچون حرکات، عکس‌العمل به جیره‌غذایی و شمارش آبزیان به طور مستمر پایش می گردد. با بهره‌گیری از الگو‌های اکتشافی منحصر‌به‌فرد هر حوضچه،می توانید نمودارهای رفتارشناسی آبزی را ترسیم و برنامه‌هایی برای پیشرفت و مدیریت مزرعه آبزی پروری هوشمند اعمال نمایید

 2 _ تمامی پارامترهای کلیدی به صورت لحظه‌ای  (Online) رصد و پردازش می شوند و نتایج تحلیل‌ها به سامانه تصمیم‌گیر هوش‌مصنوعی ارسال می‌گردد.

استخرماهی هوشمند

مانیتورینگ

بطور پیوسته سنسورها در حال نمونه برداری می باشند وداده‌ها را ارسال میکنند. به دلیل اهمیت پایداری شرایط محیط، فاصله بین نمونه‌برداری و ارسال توسط شبکه نزدیک به صفر تعریف شده که این امرضامن آگاهی کامل شما در لحظه است.

آنالیز هوشمند مراحل رشد ماهی

تحلیل

هوش سامانه در اینجا قرار گرفته است. هر اندازه که زمان می‌گذرد و داده‌های بیشتری جمع‌آوری می‌شود، مدل هوش‌مصنوعی بهینه‌تر شده و تجزیه تحلیل‌های با ارزش‌تری را به شما ارائه می دهد.

هوشمند سازی پرورش ماهی

صدور پیشنهاد

با توجه به موقعیت آستانه‌ی سنسورهای مختلف، سامانه بصورت خودکار توصیه می‌کند که با تسهیل فرآیند تصمیم‌گیری، نتایج مثبت و مفیدی حاصل می‌شود.

مراقبت هوشمند از مزرعه

کنترل عملگرها

درصورت اجازه‌ی بهره‌بردار برای دسترسی سامانه به عملگرهای مزرعه همچون فلکه آب، سیستم گرمایش، اکسیژن و..؛ توصیه‌ها ازقالب پیشنهاد خارج شده ودرصورت امکان، منجر به عکس‌العمل متناظر می‌شوند.

پروری

کل فرآیند مزرعه را بدست می گیرید!

1 _ سامانه آبزی پروری هوشمند رهبان ، ظریف و با دقت طراحی شده است.

2 _ هوش‌مصنوعی با اطلاعات دریافتی سنسورها مانند یک مشاور تمام‌وقت، هفت روز هفته و  بصورت 24 ساعته، توصیه های‌لازم  را پس از تحلیل به شما ارائه می‌دهد.

3 _ با این روش توصیه‌های هر مزرعه بصورت منحصر به فرد و منطبق با شرایط همان مرزعه و سیاست های مدیریت شما تولید و برنامه‌ریزی می گردد.

4 _ این سامانه قابلیت اتصال به تجهیزات مزرعه را دارد و می توانید به راحتی آن را به  سامانه‌های سرمایشی و گرمایشی، خوراک‌دهی، اکسیژن‌ساز، ازن‌ساز و… متصل کنید.

5 _ سامانه آبزی پروری هوشمند منطبق بر استانداردهای انقلاب صنعتی نسل چهارم (industry 4.0) تفاوت‌های چشمگیری با اتوماسیون نسل سوم دارد. مدیریت عملکرد کارکنان، میزان خوراک‌دهی، رفتارسنجی آبزیان، وضعیت مزرعه در سنوات گذشته، پیش‌بینی‌های کارآمد و درست  با توجه به رویداد و اطلاعات گذشته امکاناتی است که توسط سامانه آبزی پروری هوشمند رهبان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اثربخشی سامانه آبزی پروری هوشمند (آبزی هوشمند)

1 _ از نتایج سودبخش پیاده‌سازی سامانه آبزی پروری هوشمند رهبان (آبزی هوشمند) می توان به مواردی همچون کاهش میزان خوراک‌دهی و مصرف دارو، افزایش تراکم حوضچه‌ها و بهبود کیفیت آب اشاره نمود.

2 _ پس از گذشت مدت زمانی از نصب، مشاهده می کنید که میزان تلفات آبزیان (آبزی هوشمند) و هزینه‌های جاری کاهش می یابد و این امر موجب سوددهی بیشتر برای شما می گردد.

3 _ سامانه رهبان (آبزی پروری هوشمند / آبزی هوشمند) می‌تواند با کاهش دغدغه‌ی شما ، نقش دستیاری مطمئن را ایفا نماید و با کمک به تصمیم‌گیری‌های مناسب، همراه پرورش دهنده در مسیر پیش رو باشد.

4 _ قابلیت اتصال انواع سنسورها به شما این امکان را می دهد تا هر سناریویی را در مزرعه پیاده سازی کنید

5 _ دمای آب، اکسیژن محلول در آب، نیتریت، نیترات، آمونیوم، سختی، شوری، اسیدیته، ذرات معلق در آب،ازن، دمای سالن، رطوبت سالن، دما و رطوبت هوا

سامانه آبزی پروری هوشمند
سنسور دما و رطوبت هوا سامانه کشاورزی هوشمند پرتوتاپ رایان

هوشمند تولید کنید، با ثبات باشید

دردنیای امروز تولید و سرمایه گزاری روی موجود زنده ، کار سخت و پر ریسکی نیست. اکنون فناوری های نوین به کمک شما آمده اند تا با اطمینان عمر و سرمایه خود را هزینه فعالیت اقتصادی پر رونقی نمایید که برای شما ، خانواده شما و کشور مفید است.

با روش های مدرن آبزی پروری هوشمند این صنعت پا برجا می ماند و نسل های بعدی نیز می توانند این فعالیت را ادامه دهند و محیط زیست هم در آسایش بیشتری است.

آب و هوا سالم تر می ماند و ما انسان ها امید به آینده و توان تامین غذا  و امنیت غذایی هم نوعان مان را تضمین می نماییم .

سفارش سامانه
فلومتر اولتراسونیک

فلومتر اولتراسونیک ترانزیت تایم

با همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی، فلومتر اولتراسونیک ، در اختیار شماست.

در اين گونه فلومترها نصب سنسورها به صورت clamp on است به اين معنا كه سنسور با استفاده از بست به لوله متصل مي گردد. در زير فلومتر از ژل يا گريس استفاده مي گردد تا به مرور،‌سنسور به لوله نچسبد. اختلاف بين اين دو زمان، متناسب با سرعت سيال است وفركانس كاري بين آن ها اندازه گيري شده و در لوله هاي با سايز پايين تر قابل استفاده است.

در اين روش دو سنسور داريم سنسور فرستنده يا send و سنسور گيرنده يا receive . اين سنسورها رو به روي هم و به صورت مايل بوده و در دو طرف لوله قرار مي گيرند.

این سنسورها جهت اندازه گیری آب سایر مایعات یا گاز هم قابل استفاده است و براحتی به پلتفرم یکپارچه رهبان متصل می گردد و داده های آن را می توانید در کنار سایر اطلاعات براحتی دریافت نمایید

اطلاعات بیشتر

کارشناسان فروش ما

در اسرع وقت با شما تماس می گیرند و راهنمایی های لازم جهت خرید، ادامه سفارش و پرداخت را در اختیار شما قرار می دهند .

ثبت سفارش