مبارزه با آفات و بیماری ها

توصیه های آبیاری

تشخیص دقیق مراحل فنولوژیکی

سامان باغداری مبتنی بر اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی

سامانه هوشمند باغداری رهبان  دستیار بی خطا و خستگی ناپذیر  است . برایش تعطیلی، کم حوصلگی و خطا معنا ندارد . هر روز هفته و تمامی ساعت شبانه روز و کل سال یکنواخت به شما خدمت می کند

توصیه ای آبیاری

با تجهیز سامانه به سنسورهای مخصوص و رصد دائمی میزان رطوبت خاک در عمق های مختلف، وضعیت ریشه درخت دائما بررسی می گردد و به محض نیاز آبی ، سامانه دستور آبیاری را صادر می کند . تا ضمن کاهش خطاهای انسانی بتواند در مصرف آب صرفه جویی نماید و از سوی دیگر به حد کافی آب به درخت برساند

سنسور رطوبت برگ

هنگامی که سطح برگ مقدار مشخصی بخار آب داشته باشد، سطح برگ به راحتی توسط برخی بیماری های قارچی و باکتریایی آلوده می شود. حسگر رطوبت شاخ و برگ می تواند حضور و مدت رطوبت شاخ و برگ را اندازه گیری کند، به طوری که محققان یا تولیدکنندگان می توانند وقوع بیماری ها را پیش بینی کنند و اقدامات حفاظتی مربوطه را برای گیاهان یا محصولات کشاورزی انجام دهند.

سامانه مدیریت، کنترل و نظارت آبیاری

ماژول آبیاری هوشمند مزرعه به شما امکان می دهد تا تمامی فرآیند کود دهی و آب دهی را خودکار کنید و آب و کود را در بهینه ترین حالت ممکن مصرف کنید:

 1. خاموش/روشن و کنترل دور موتور
 2. تنظیم فشار آب 
 3. کنترل همه شیرهای برقی و اجرای سناری های متعدد
 4. کنترل سطح آب مخازن و مدیریت ورود و خروج آب 
 5. کنترل میزان تزریق کود و مدیریت خودکار کوددهی

 

توصیه های سمی / کودی

 • بهترین زمان سمپاشی و کوددهی ، میزان و نوع سم و کود  و محل پاشش خیلی مهم است.
 • سامانه کل باغ را به مناطق مختلف تقسیم می کند و توصیه های مختلفی را برای نواحی گوناگون صادر می نماید . به این ترنیب می توانید تا 50% در مصرف سم و کود صرفه جویی نماییید و با همان تلاش قبل سود بسیار بیشتری راحاصل کنید.
 • با این روش هم قیمت تمام شده محصولات شما کاهش می یاید ، هم به محیط زیست و آبهای زیر زمینی آسیت کمتری می رسد و هم طول عمر درختان شما و مدت زمان بهره وری درختان افزیش می یابد .
 • از طرفی به جهت مصرف سم کمتر محصول شما سالم تر است و می توان قیمت گذاری بهتری روی آن انجام داد.

انواع مرکبات

کاشت و داشت و برداشت

انواع پسته

کاشت و داشت و برداشت

انواع انگور

کاشت و داشت و برداشت

مدیریت کارکنان

به کمک سامانه می توانید برای کارکنان بصورت فردی یا گروهی وظایفی در نظر بگیرید . و سامانه افراد را بصورت پیامکی ، اپلیکشینی یا پیغام صوتی از وظایف خود آگاه می کند در نهایت نظام رتبه بندی کارکنان تشویق کارکنان و کاهش خطای انسانی در باغ می گردد.

سنسورهای ویژه باغ

 • به مدد دانشمندان ایرانی و کارشناسان بین المللی ، تجهیزات ویژه ای را برای باغ داران ایران تولید کرده ایم. در طراحی و تولید این ماشین آلات مدرن، شرایط اقلیمی و رقم و نژاد محصولات ایرانی رعایت شده و کاملا منطبق با اقلیم ایران طراحی گردیده اند .
 • شما می توانید با تراکم دلخواه خود به ازای سناریوهای مختلفی که در باغ پیاده سازی می نمایید، از تجهیزات مناسب و متنوع استفاده نمایید .
 • با آفات مبارزه کنید ، آبیاری را هوشمند انجام دهید ، از وضعیت کنونی و آینده باغ خود مطلع باشید و دیگر آگاهانه تصمیم بگیرید.
 • این سنسورها از طریق سامانه به عملگرها متصل می شوند و می توانند بصورت خودکار تصمیمات شما را به سایر تجهیزات ارسال نمایند .
 • به این روش مزرعه شما همچون یک دژ مجکم خودکار ، نسبت به تغییرات حساس است و عکس العمل های مناسب را هوشمندانه انجام می دهد.
 • مهم نیست شما در منزل هستید یا خارج از کشور ، باغ گوش به فرمان شما فورا تصمیماتتان را عملی می کند .

سامانه یکپاره باغداری حاصل تلاش دانشمندان ایرانی

سنسورهای مدرن

سنسورهای مخصول باغات به فراخور نوع و رقم تولید شده است و باغ شما با چتری از سنسورهای مدرن پایش می گردد . به این روش شما بصورت آنلاین از کوچکترین تغییرات در مزرعه خود با خبرید

پردازش ماهواره ای

باغ شما از سامانه های فضاپایه بهره مند است و بصورت دائمی تصاویر و اطلاعات ماهواره ای براینان ارسال می گردد. دید کلان و سطح بالایی از وضعیت کلی باغ در اختیار شما است

پهپاد

سامانه پهماد ها را کنترل می کند. در مواردی که نیاز به استفاده از پهپاد وجود دارد می تواند بصورت خودکار پهپاد ها را به پرواز در آورد تا فقط نقطه مورد نظر را تصویر برداری یا سمپاشی نماید.

هوش مصنوعی

سامانه به هوش مصنوعی یادگیرنده مجهز است و تمامی اطلاعات تجمیعی از زمین ، هوا و فضا را برایتان بصورت دقیق و فارغ از خطاهای انسانی پایش می کند و پس از این از باغ  خود اطلاعاتی دارید که قبلا از دید خبره ترین کارشناسان نیز پنهان می ماند

ماهواره ها درخدمت باغ شما

دیدبانی دائمی ماهواره ها بر مزرعه شما فرصت جدیدی را به شما ، به عنوان یک کشاورز پیشرو ارائه کرده است.

رصد دائمی شرایط خاک و درختان ، تبخیر و تعرق ، رطوبت خاک ، وضعیت شاخص سبزینگی و … در سامانه هوشمند رهبان تنها بخشی از امکاناتی است که ماهواره ها در اختیارتان قرار می دهد.

تصاویر ماهواره ای چند روز یکبار به سامانه ارسال می گردد و هوش مصنوعی سامانه پس از تحلیل آنها تصویری دقیق از اطلاعات بروز شده در اختیار شما قرار می دهد. جالا ضمن اینکه وضعیت کنونی باغ را کاملا مورد پایش قرار می دهید از کیفیت محصولات تولیدی نهایی نیز آگاهید و می توانید در مورد فروش و کیفیت محصولات تولیدی تصمیمات بهتری بگیرد.

مدیریت انبار

در بخش مدیریت انبار و سردخانه رهبان، می توانید سنسورهای مورد نظر خود نسب خود را رصد نمایید و یا سناریوهای متعدد کنترل و مدیریت محصولات را پیاده سازی نمایید.

ضایعات نگهداشت را به حداقل برسانید و انبارش را کم هزینه کنید . محصول صادراتی شما در تمامی مراحل انبار،سلامت خواهد ماند

پس از بارگیری در سردخانه خودرو نیز با نسب سنسورهای هوشمند رصد سردخانه خودرو، می توانید از وضعیت دمای و رطوبت محصولات خود مطمئن باشید

بیشتر بدانید

اپلیکشین موبایل، کل باغ در جیب شما

 • تمامی امکانات سامانه هوشمند یاغداری رهبان در موبایل شما قابل دسترسی است . مشاهده تصاویر ماهواره ای ، داده های سنسورها و نحوه کار کارکنان باغ به اطلاع شما می رسد .
 • می توانید مدیریت باغ را به سامانه بسپارید و آبیاری، کوددهی و سمپاشی را خودکار کنید و یا با یک کلیک روی موبایل همه این اقدامات را دستی ، صادر نمایید.
 • به محض بروز حادئه یا آفت زدگی، بلافاصله مطلع می شوید، می تواند شخصی را مامور انجام عملیات لازمه قرار دهید و سامانه شما را از انجام کار یا عدم آن مطلع می نماید .
 • همه امکانات پشرفته و در عین حال بسیار ساده دراختیار شماست .

پهپاد کشاورزی

 • پهپاد ها می توانند با هدف تصویر برداری دقیق در باغات مورد استفاده قرار گیرند .
 • دقت و سرعت بالای تصویر برداری و تجهیز این پهپادها به دوربین های hyperspectral  و multuspectral و با دقیق یک * یک سانتی متر قابلیت بسیار بالایی در باغداری دقیق در اختیار سامانه هوشمند باغداری قرار می دهد.
 • همچنین پهپاد های سمپاش می توانند با سرعت بسیار بالا ، ضمن کاهش هدر رفت سم ، بسیار ارزان تر از روش های سنتی باغ را سمپاشی نمایند.
 • سامانه هوشمند باغداری رهبان می تواند مدیریت این پهپادها را برای شما بر عهده بگیرد و به محض تشخصی آفت در مراحل اولیه دستور سمپاشی را مستقیما به پهپاد صادر نمایند. تا عملیات سمپاشی فقط در نقطه مذکور و در بهترین زمان صورت گیرد تا از همه گیری و توسعه آفت و بیماری در باغ شما فورا جلوگیری نماید .

کارشناسان فروش ما

در اسرع وقت با شما تماس میگیرند و راهنمایی های لازم جهت خرید، ادامه سفارش و پرداخت را در اختیار شما قرار میدهند .

ثبت سفارش

مشاوره

ورود بیشتر بدانید

آموزش

ورود بیشتر بدانید