سامانه هوشمند آبزی پروری

سامانه هوشمند آبزی پروری

سامانه هوشمند آبزی پروری

رونمایی از بزرگ‌ترین سامانه هوشمند آبزی پروری کشور مبتنی بر هوش مصنوعی

یک شرکت دانش‌بنیان با نام پرتوتاپ رایان که در راستای به‌کارگیری فناوری اطلاعات در زمینه کشاورزی هوشمند و دامداری هوشمند محصولات متنوعی را روانه بازار کرده، خبر از تولید بزرگ‌ترین سامانه هوشمند آبزی پروری کشور مبتنی بر هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء داده است.

به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی (شرکت دانش بنیان پرتوتاپ رایان) که پیش از این موفق به ساخت سامانه دامداری هوشمند متشکل از تولیدات سخت‌افزاری و پلتفرم‌های نرم‌افزاری کرده بود، این‌بار سامانه‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌هوشمند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آبزی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پروری را تولید کرده است.

روش کار سا‌‌‌‌‌‌‌‌مانه دامداری هوشمند به این شکل است که بخشی از دستگاه‌های به‌کار رفته در این سامانه روی دام نصب می‌شود و بخش دیگری از آن‌ها در نقاط مختلفی از محیط دامپروری قرار می‌گیرد. سپس اطلاعات جمع‌آوری شده از طریق این تجهیزات را با فناوری اینترنت اشیاء داده‌برداری کرده و با استفاده از فناوری هوش مصنوعی و کلان داده، این اطلاعات خام در پلتفرم اختصاصی شرکت تحلیل می‌شود.

در انتها این فرآیند منجر به ارائه مجموعه‌ای از توصیه‌های بالادستی کاربردی در زمینه‌های سلامت، موقعیت مکانی یا وضعیت فحلی (لقاح و جفت‌گیری) دام‌ها به دامدارها می‌شود. با استفاده از این توصیه‌ها دامپرور می‌تواند وضعیت سلامت دام‌ها را رصد کرده و اختلالات فیزیولوژیک و متابولیک آن‌ها را استخراج کند.

سامانه هوشمند آبزی پروری

شرکت دانش بنیان پرتوتاپ رایان از مدتی قبل مطالعاتی را روی پرورش ماهی‌های سردآبی و گرم‌آبی در محیط‌هایی مانند استخر و قفس انجام داده بود و سامانه‌ای را طراحی کرده بود که کاملا شبیه به سامانه دامداری هوشمند این مجموعه بوده است. تنها تفاوت این سامانه با سامانه هوشمند دامپروری این بوده که تیمی متشکل از متخصصان آبزی پروری بر روی آن فعالیت کرده‌اند.

هدف نهایی از هوشمندسازی در زمینه آبزی پروری افزایش کمی آبزیان در همان فضای فیزیکی قبل است که با افزایش ظرفیت تولید و جلوگیری از رشد نرخ مرگ‌و‌میر ماهی‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

شرکت دانش‌بنیان پرتوتاپ رایان امروز از طریق شبکه‌های اجتماعی‌اش اعلام کرد که از بزرگ‌ترین سامانه هوشمند آبزی پروری کشور مبتنی بر هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء رونمایی کرده است.

……………..

باز نشر داده شده از وبسایت : هوشیو

لینک مستقیم خبر : سامانه هوشمند آبزی پروری

……………


محصولات شرکت دانش بنیان پرتوتاپ رایان

برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد شوید و فرم های زیر را تکمیل بفرمایید

مشاوره

ورود بیشتر بدانید

آموزش

ورود بیشتر بدانید

اشتراک گذاری / مقالات و اخبار دیگر