کشاورزی هوشمند چیست

کشاورزی هوشمند چیست

کشاورزی هوشمند چیست

کشاورزی هوشمند چیست و چرا کشاورزی هوشمند آینده است؟

کشاورزی هوشمند یک اصطلاح نسبتاً جدید است و اکثر کشاورزان با آنچه دقیقاً پشت آن قرار دارد آشنا نیستند. در این مقاله به مفهوم کشاورزی هوشمند و چرایی آینده کشاورزی خواهیم پرداخت. مقالات بعدی در بخش مقالات ما بیشتر به مزایای استفاده از کشاورزی هوشمند برای مزارع شما خواهد پرداخت.

برای مشاهده ویدئو های بیشتر به کانال ما در آپارات با نشانی https://www.aparat.com/partotaprayan مراجعه نمایید .

اصطلاح کشاورزی هوشمند به استفاده از فناوری هایی مانند اینترنت اشیاء، حسگرها، سیستم های مکان یابی، ربات ها و هوش مصنوعی در مزرعه شما اشاره دارد. هدف نهایی افزایش کیفیت و کمیت محصولات در عین بهینه سازی نیروی انسانی مورد استفاده است.

نمونه هایی از فناوری های مورد استفاده در کشاورزی هوشمند عبارتند از:

1 – آبیاری دقیق و تغذیه دقیق گیاه
2 – مدیریت و کنترل آب و هوا در گلخانه ها
3 – حسگرها – برای خاک، آب، نور، رطوبت، برای مدیریت دما
4 – پلتفرم های نرم افزاری
5 – سیستم های مکان یابی – GPS، ماهواره و غیره
6 – سیستم های ارتباطی – مبتنی بر اتصال تلفن همراه و غیره
7 – ربات ها
8 – پلتفرم های تجزیه و تحلیل و بهینه سازی

کشاورزی هوشمند چیست

ارتباط بین همه این فناوری ها اینترنت اشیاء است:

این مکانیسمی برای اتصال بین سنسورها و ماشین ها است که در نتیجه سیستم پیچیده ای ایجاد می شود که مزرعه شما را بر اساس داده های دریافتی مدیریت می کند. به لطف این سیستم، کشاورزان می توانند فرآیندهای کشاورزی هوشمند خود را نظارت کنند و تصمیمات استراتژیک را از راه دور از تبلت، تلفن یا سایر دستگاه های تلفن همراه خود بدون حضور در مزارع باز، در گلخانه، باغ، تاکستان و غیره خود اتخاذ کنند.

محصولات شرکت دانش بنیان پرتوتاپ رایان

فرآیندهای مزرعه با استفاده از کشاورزی هوشمند

 

1 – جمع آوری داده ها
سنسورهای نصب شده در تمام مکان های حیاتی در مزرعه، داده های مربوط به خاک، هوا و غیره را جمع آوری و انتقال می دهند.

2 – تشخیص
داده های جمع آوری شده توسط سیستم تجزیه و تحلیل می شود و نتیجه گیری در مورد وضعیت شی یا فرآیند نظارت شده انجام می شود. مشکلات احتمالی شناسایی می شوند.

3 – تصمیم گیری
بر اساس مشکلات شناسایی شده در مراحل قبلی، پلت فرم نرم افزار و یا انسانی که پلتفرم را مدیریت می کند در مورد اقداماتی که باید انجام شود تصمیم می گیرد.

4 – اقدامات
اقدامات مشخص شده در مرحله قبل انجام می شود. یک اندازه گیری جدید بر روی خاک، هوا، رطوبت و غیره توسط سنسورها انجام می شود و کل چرخه دوباره شروع می شود.
نتیجه این فرآیند کشاورزی هوشمند خودکار، دقت بالا و کنترل 24 ساعته است که در نهایت منجر به صرفه جویی قابل توجه در تمام منابع کلیدی مورد استفاده آب، انرژی، کودها، زمان صرف شده توسط افراد استراتژیک، زمان صرف شده توسط منابع انسانی با کیفیت پایین می شود.

کشاورزی جدید - پرتوتاپ رایان
کشاورزی جدید – پرتوتاپ رایان

مشتریانی که از راه حل کشاورزی هوشمند RAHBAN در مزارع خود استفاده می کنند می توانند تا 85 درصد در آب مصرفی و تا 50 درصد در انرژی مصرفی صرفه جویی کنند. آنها همچنین تا 40٪ افزایش در تولید محصول را گزارش می دهند، در حالی که هزینه کوددهی و نهاده ها و خوراک را کاهش می دهند، و تا 60٪ تلفات کمتر ناشی از خطای انسانی را کاهش می دهند.


برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد شوید و فرم های زیر را تکمیل بفرمایید

مشاوره

ورود بیشتر بدانید

آموزش

ورود بیشتر بدانید

اشتراک گذاری مطلب / اخبار و مقالات دیگر