تولید سامانه هواشناسی کشاورزی هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا و هوش مصنوعی

تولید سامانه هواشناسی کشاورزی هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا و هوش مصنوعی

تولید سامانه هواشناسی کشاورزی هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا و هوش مصنوعی

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت:‌ “سامانه هواشناسی کشاورزی” را تولید کردیم که تجهیزات سخت‌افزاری این سامانه مبتنی بر اینترنت اشیا و پلتفرم نرم‌افزاری سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی پیاده‌سازی شده است.

جناب آقای دکتر “حمید بهنگار” مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پرتوتاپ رایان تولید کننده سامانه های کشاورزی هوشمند در حاشیه رویداد فناورانه گام دوم در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد:‌ فعالیت ما در زمینه تولید تجهیزات هوشمند کشاورزی مبتنی بر اینترنت اشیا و هوش مصنوعی است و تاکنون چهار محصول اصلی تولید کردیم.

وی گفت:‌ “سامانه هواشناسی کشاورزی” مهم‌ترین محصول است که به عنوان ابزاری برای کشاورزی هوشمند داده‌محور مورد استفاده قرار می‌گیرد به این صورت که اطلاعات مزرعه در 10 سال گذشته مبنای پایه یادگیری قرار می‌دهد و بر آن مبنا با استفاده از سنسورهایی که در مزرعه قرار دارد، سنجش تصاویر ماهواره‌ای و Apiهای مختلفی که در دنیا رایج است، آنها را با یکدیگر ترکیب کرده و هوش مصنوعی را در آن اعمال می‌کنیم و در نهایت توصیه‌هایی به کشاورز و بهره‌بردار ارائه می‌شود.

آقای دکتر بهنگار تصریح کرد: این توصیه‌‌ها به چند دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند که بخشی از آنها توصیه‌های تغذیه‌ای، کودی، نهاده‌ای و سمومی هستند و یک بخشی از این توصیه‌ها، توصیه‌های آبی و بخشی نیز کاشت،‌ داشت و برداشت هستند.

مدیرعامل این مجموعه دانش‌بنیان گفت:‌ توصیه‌های عمومی شامل یخ‌زدگی، سرمازدگی و گرمازدگی محصولات است که جزو توصیه‌های مهم است و به نوعی این سامانه، می‌تواند پیش‌آگاهی مخاطرات را به کشاورز یادآوری کند و قادر است تمهیدات و اقدامات لازم را قبل از ورود بحران انجام دهد.

جناب دکتر بهنگار گفت: بیشتر کاربرد این محصول در مزارع و باغات است اما در صنایع دیگر و کشت و صنعت‌ها نیز که کشت‌های ترکیبی نیز انجام می‌دهند معمولاً از این محصول استفاده می‌کنند.

وی گفت:‌ تجهیزات سخت‌افزاری این سامانه مبتنی بر اینترنت اشیاء پیاده‌سازی شده و پلتفرم نرم‌افزاری سامانه، مبتنی بر هوش مصنوعی پیاده شده است. صفر تا 100 طراحی،‌ تولید و مونتاژ سامانه نیز در داخل کشور انجام شده است.

باز نشر داده شده از : https://www.tasnimnews.com/


محصولات شرکت دانش بنیان پرتوتاپ رایان

برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد شوید و فرم های زیر را تکمیل بفرمایید

مشاوره

ورود بیشتر بدانید

آموزش

ورود بیشتر بدانید

اشتراک گذاری / مقالات و اخبار دیگر