مقایسه نسل های کشاورزی هوشمند

مقایسه نسل های کشاورزی هوشمند

مقایسه نسل های کشاورزی هوشمند

مقایسه نسل ها در کشاورزی کشور ایتالیا

از تحقیقات حاصل ازهفتمین سرشماری عمومی کشاورزان در کشور ایتالیا که در سال 2021 انجام شده نتایج قابل توجهی کسب شده است. این تحقیق که توسط ISTAT تولید شده سه فاکتور 1- سن 2- آموزش 3- جنیسیت را در کشاورزان درسالهای گذشته و اکنون مقایسه نموده است.

سن صاحبان مزارع تا 44 سال تنها 13.4 درصد از کل را تشکیل می دهد در حالی که 57.5 درصد بالای 60 سال سن دارند این گزارش نشان می دهد در عمل، مزارع ایتالیایی هنوز یک چرخش نسل واقعی را تجربه نکرده اند و همین امر مانع پیشرفت کشاورزی این کشور است.

کشاورزان سنتی در مقابل کشاورزان مدرن

کشاورزی مدرن و کشاورزی هوشمند

داده های سال 2020 خوشبینی بیشتری ایجاد می کند و به شدت اوضاع در حال بهبود است. اکثر مزرعه داران حداقل مدرک تحصیلی دیپلم دارند . این در حالی است که در سال 2010 بیشتر کشاورزان در سطح ابتدایی بودند. این یک نشانه مثبت برای پیشرفت کشاورزان ایتالیا تلقی می گردد.

جنسیت:

تعداد زنان مدیر مزرعه در حال افزایش است 31.5% درسال 2020 در مقایسه با 30.7% در سال 2010 . این افزایش تا حدی به دلیل مشوق هایی است که دولت برای مشاغل تحت رهبری زنان در نظر گرفته است. برای مثال طرح ” ترویج کارآفرینی زنان ” که توسط ISEMA پیاده سازی شده است .

مقایسه نسل ها در کشاورزی

نسل های کشاورزی

در نهایت این تحقیق نتیجه گیری شده است که مزارع به جوانان نیاز دارد و این جوانگرایی باید بجز در کشاورزان در محققان نیز سیاست گذاری گردد و حرکت به سمت نوآوری اصلی اساسی است که  با تلفیق فناوری های نو با کشاورزی میسر می گردد.

به نظر شما اوضاع سن ، جنسیت و تحصیلات در کشور ما چگونه است ؟ و چقدر می توان به اقبال کشاورزان به فناوری های نوین امید داشت

 


محصولات شرکت دانش بنیان پرتوتاپ رایان

برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد شوید و فرم های زیر را تکمیل بفرمایید

مشاوره

ورود بیشتر بدانید

آموزش

ورود بیشتر بدانید

اشتراک گذاری / مقالات و اخبار دیگر

 

دیدگاهتان را بنویسید