آیا دنیای واقعی بازتاب دنیای متاورسی خواهد شد!!!

آیا دنیای واقعی بازتاب دنیای متاورسی خواهد شد

آیا دنیای واقعی بازتاب دنیای متاورسی خواهد شد!!!

دوقلوهای دیجیتال ، اینترنت اشیا و متاورس

دوقلوهای دیجیتال ، اینترنت اشیا و متاورس

مطالب زیادی در مورد اینترنت اشیا و ترکیب آن با هوش مصنوعی نوشتیم و اینکه چگونه آنها جدایی ناپذیر خواهند بود. شاید زمان آن فرا رسیده باشد که در محدوده متاورس مجدداً آن را مرور کنیم.

پیش‌بینی می‌شد که بازار دوقلو دیجیتال تا سال 2025 به 29.57 میلیارد دلار افزایش یابد، این نرخ رشد CAGR 61.94 درصدی بین سال‌های 2020 تا 2025 است، اما گزارش جدیدی توسط Grand View Research نشان می‌دهد که پیش‌بینی می‌شود اندازه تا سال 2028 به 86.09 میلیارد دلار برسد.

رشد در بازار دوقلو دیجیتال عمدتاً ناشی از موارد استفاده از صنعت 4.0 و افزایش تقاضا برای بهینه‌سازی سلامت دارایی و نگهداری پیش‌بینی‌شده، نیاز به راه‌حل‌های صنعتی اینترنت اشیا، و افزایش زیرساخت‌های شهر هوشمند و ساختمان هوشمند است که مصرف انرژی کارآمد را تضمین می‌کند.

این فناوری‌ها (دوقلوهای دیجیتال ، اینترنت اشیا و متاورس) از صنایع مختلفی مانند تولید، خودرو، شهرهای هوشمند و مراقبت‌های بهداشتی عبور می‌کنند تا بهره‌وری خود را افزایش دهند، برنامه‌های تعمیر و نگهداری و خرابی‌ها را پیش‌بینی کنند و به هدف تولید بر اساس تقاضا با دارایی‌های قدیمی موجود برسند. دیگر فکر کردن به اینترنت اشیا و داده‌های حسگر کافی نیست، بلکه نحوه استفاده از داده‌های بلادرنگ به روش‌های جدید کافی است.

به عنوان مثال، با اجرای دوقلو دیجیتال در سراسر زنجیره ارزش خودرو، سازندگان خودرو می‌توانند بینش میدانی در زمان واقعی در جاده داشته باشند و می‌توانند خرابی چنین تجهیزات خودرویی را برای عملکرد بهتر تولید قبل از تحویل به مشتریان پیش‌بینی کنند.

قرار بود شهرهای هوشمند به تنهایی دارای 2 میلیارد حسگر و چیزهای متصل باشند و این به خودی خود آنچه را که ما در مورد دوقلوهای دیجیتالی فکر می‌کنیم به حداکثر می‌رساند، به این معنی که باید چیزی بزرگ‌تر برای مدیریت آن در نظر بگیریم.

به متاورس وارد شوید

وقتی مردم دوقلوهای دیجیتال را در ارتباط با متاورس در نظر می گیرند، سه چیز بالقوه به ذهن متبادر می شود.

1 . این آواتار من است

2 . این یک شیء اسکن شده از طریق فتوگرامتری است

3 . این دوقلو دیجیتال با داده های زنده است

این شماره 3 برای کسانی است که در زیرساخت هستند.

یک شیء اسکن شده یا ساختمان در برخی موارد دوقلو دیجیتالی نیست، یک نمایش دیجیتال و ایستا است. با پر کردن فضا به یک هدف عمل می کند و بسته به سطح اسکن فقط نمای بیرونی خواهد بود یا ساختار داخلی را در بر می گیرد که به شما امکان می دهد به طور کامل از آن عبور کنید.

Epic Games در حال حاضر در حال بررسی پتانسیل پیوند دنیای بازی خود با دوقلوهای دیجیتال از طریق گسترش به دنیای معماری و شهرسازی است.

مقالات شرکت پرتوتاپ رایان

متاورس این دنیای دیجیتالی است که در کنار دنیای فیزیکی ما زندگی می کند و به ما امکان می دهد در کنار یکدیگر زندگی، کار و بازی کنیم. و دوقلوهای دیجیتال پایه‌هایی هستند که متاورس بر روی آنها ساخته خواهد شد.»

دیوید ویر مک کال

نقطه ضعف Epic این است که آنها صرفاً به ترکیبی از 2 و 3 بالا نگاه می کنند، بدون تغذیه داده های زنده. ساختمان‌ها و زیرساخت‌های برنامه‌ریزی شهری یک چیز است، این که در آن ابرداده‌های واقعی و تغذیه زنده از حسگرها همزمان وجود داشته باشد، چیز دیگری است. اینجاست که Nvidia و Omniverse ممکن است بخشی از این وعده را داشته باشند.

جایی که همه چیز بسیار جالب می شود، جایی است که یک دوقلوی دیجیتالی از یک شی، قطعه ماشین آلات، یک ماشین، حتی یک هواپیما از طریق شماتیک های موجود ساخته می شود و به طور کامل با فیدهای زنده از هر حسگر موجود در آن در زمان واقعی نمایش داده می شود. تفسیر یک شیء فیزیکی به شکل دیجیتال با داده‌های همپوشانی به شبیه‌سازی‌های واقعاً پیچیده اجازه می‌دهد تا فراتر از نگهداری پیش‌بینی‌کننده‌ای که IOT و پلتفرم‌های دوقلوی دیجیتال می‌توانند ارائه کنند، رخ دهد.

بسیاری از آنها به شدت درهم و آهسته هستند زیرا اصرار دارند که از هدست برای انتقال اطلاعات در فضای سه بعدی، چه در VR و چه در XR با استفاده از هولولنز، استفاده کنند.

کشیدن یک دوقلو دیجیتال به درون متاورس نه تنها به شما امکان می‌دهد آن را به طور کامل با داده‌های زنده بازآفرینی کنید، بلکه می‌توانید آن را در بقیه دنیای رندر شده که در آن داده‌های زنده نیز تغذیه می‌شوند، قرار دهید – به این معنی که دقیقاً همان‌طور که در جهان عمل می‌کند یا رفتار می‌کند. دنیای واقعی. می‌خواهید مدل‌سازی کنید که ویژگی‌های یک خودرو با همان شرایطی که در حال حاضر در حال وقوع است (آب‌وهوا، جمعیت، سایر وسایل نقلیه در جاده) چگونه رفتار می‌کنند، می‌توانید در متاورس داشته باشید

می خواهید ببینید که چگونه یک مدیرات بنادر می تواند با یک سونامی مقابله کند در حالی که کشتی ها پهلو گرفته اند و چند نفتکش در آن سوی لنگر انداخته اند؟ شما می‌توانید با داده‌های بی‌درنگ، فیزیک و دوقلوهای دیجیتالی از هر شی و ابرداده‌های مرتبط، در متاورس استفاده کنید.

میان‌افزاری مانند Improbable می‌تواند از نظر قدرت محاسباتی محض مورد نیاز بسیار مهم باشد. اما مطمئناً اینجاست که هوش مصنوعی، یادگیری عمیق، یادگیری ماشین در مدیریت هجوم داده‌ها در یک محیط پیچیده که در آن قوانین دنیای واقعی مانند فیزیک اعمال می‌شود، حیاتی خواهند بود.

این شبیه‌سازی‌ها می‌توانند سؤالات «چه می‌شد» را ارزیابی کنند یا به دنبال بینش و بهینه‌سازی از محیط‌های بسیار پیچیده با استفاده از قدرت ابر باشند – چیزی که دستیابی به آن با نظارت صرف بر محیط فیزیکی غیرممکن است. پس از تکمیل این شبیه‌سازی‌ها، می‌توانید بینش‌هایی را از نسخه شبیه‌سازی‌شده به دوقلو دیجیتال واقعی اعمال کنید و آن تغییرات را با محیط فیزیکی همگام‌سازی کنید تا به مزایای آن پی ببرید. حتی می‌توانید سیستم‌های مستقلی را برای دوقلو دیجیتال ایجاد و اعمال کنید تا کارهای روتین را خودکار کنید و آنها را با سیستم‌هایی که در طول زمان یاد می‌گیرند و بهبود می‌یابند، تقویت کنید.

دیدگاه مایکروسافت ب هماهنگ است. بخش هیجان‌انگیز زمانی است که می‌توانید آن بینش‌های شبیه‌سازی‌شده در متاورس را به دنیای واقعی بازگردانید.

هنگامی که فراجهان بر دنیای واقعی تأثیر می گذارد، دنیای واقعی اعلانی از دنیای متاورسی خواهد بود!

منبع خبر : صنعت هوشمند

https://iimag.ir/metaverse/


محصولات شرکت دانش بنیان پرتوتاپ رایان

برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد شوید و فرم های زیر را تکمیل بفرمایید

مشاوره

ورود بیشتر بدانید

آموزش

ورود بیشتر بدانید

اشتراک گذاری / مقالات و اخبار دیگر