متاورس در کشاورزی

متاورس در کشاورزی-پرتوتاپ رایان

متاورس در کشاورزی

متاورس کشاورزی:

پیشرفته ترین فناوری و قدیمی ترین صنعت با جرقه برخورد می کنند

لیو سیکسین نویسنده کتاب «سه تن Three-Body» می گوید: دو راه در مقابل انسان ها وجود دارد: یکی به سمت بیرون که به ستارگان و دریا منتهی می شود. دیگری به سمت درون منتهی به واقعیت مجازی است. و “جهان متا” در اینجا راهی به درون است

در 27 آگوست، «بازیکنان خارج از کنترلOut of Control Players» در سرزمین اصلی چین منتشر شد. این فیلم به یک عابر بانک می گوید که متوجه می شود در واقع یک شخصیت پس زمینه در یک بازی ویدئویی ( بازی های کریپتویی و بلاکچینی(بلاکچین در کشاورزی) ) در مقیاس بزرگ است. انتشار این فیلم بار دیگر توجه مردم را به مفهوم متا جهان (فراجهان) برانگیخت.

متاورس-پرتوتاپ رایان

امسال مفهوم فراجهان را می توان به عنوان یک آتش سوزی بزرگ توصیف کرد، اما در واقع فراجهان مفهوم جدیدی نیست. بیشتر شبیه تولد دوباره یک مفهوم کلاسیک است. این در واقعیت گسترش یافته (XR)، بلاک چین، محاسبات ابری، دوقلوهای دیجیتال ( آواتارهای مجازی ) و غیره است. مفهوم سازی همان معلومات قدیمی تحت فناوری جدید است

ویژگی‌های اساسی متاورس عبارتند از:

تجربه غوطه‌وری، تأخیر کم و حس غوطه‌وری برای ارائه یک تجربه حسی فراگیر به کاربران. آواتارهای مجازی، کاربران دنیای واقعی یک یا چند شناسه در دنیای دیجیتال خواهند داشت. باز بودن کاربر از طریق ترمینال وارد دنیای دیجیتال می شود و می تواند از منابع عظیم برای انجام فعالیت های خلاقانه به کمک آواتارهای مجازی استفاده کند. ویژگی های اجتماعی قوی، زنجیره روابط اجتماعی واقعی در دنیای دیجیتال منتقل و سازماندهی مجدد خواهد شد. سیستم تثبیت، با یک سیستم عملیات ایمن، پایدار و منظم. و VR و AR مسیرهای فنی مهمی برای تحقق متاورس یا فراجهان با هدایت آواتارهای مجازی هستند.

VR واقعیت مجازی:

(Virtual Reality) است که از شبیه سازی کامپیوتری برای تولید دنیای مجازی در فضایی سه بعدی استفاده می کند. شبیه سازی بینایی، شنوایی، لامسه و سایر حواس را در اختیار کاربران قرار می دهد تا کاربر بتواند در زمان واقعی و بدون محدودیت باشد.

اشیا را در فضای سه بعدی مشاهده کنید. هنگامی که موقعیت جابجا می شود، کامپیوتر می تواند بلافاصله محاسبات را انجام دهد و تصاویر سه بعدی دقیق را ارسال کند و در نتیجه احساس حضور در صحنه را ایجاد کند. روش های تعامل VR شامل ضبط حرکت، بازخورد لمسی، ردیابی چشم، شبیه سازی الکترومیوگرافی، ردیابی ژست، ردیابی جهت، تعامل صوتی و غیره است. در حال حاضر فناوری VR به طور گسترده در زمینه سرگرمی ها و بازی های صوتی و تصویری استفاده می شود.

مقالات شرکت پرتوتاپ رایان

AR واقعیت افزوده :

است که به آن واقعیت ترکیبی نیز می گویند. این یک فناوری است که موقعیت و زاویه تصویر دوربین را در زمان واقعی محاسبه می کند و تصویر مربوطه را اضافه می کند. هدف این فناوری قرار دادن دنیای مجازی در دنیای واقعی بر روی صفحه نمایش است. و تعامل داشته باشند. از فناوری رایانه برای اعمال اطلاعات مجازی در دنیای واقعی استفاده می کند. محیط واقعی و اشیاء مجازی بر روی یک صفحه یا فضا در زمان واقعی قرار می گیرند. تلفن‌های همراه و تبلت‌های رایج اپل و هوآوی ما می‌توانند عملکردهای جالبی را از طریق برخی برنامه‌های کاربردی ساده واقعیت افزوده پیاده‌سازی کنند.

می توان گفت که VR یک تجربه همه جانبه کاملاً مجازی است و AR یک بهبود بصری مبتنی بر دنیای واقعی است.

VR/AR + Agriculture:

برای بازار  چرخه کشاورزی هوشمند، هنوز یک خلع به حساب می آید: اول اینکه VR یک چیز جدید است و ادغام صنایع مختلف هنوز در مرحله اکتشاف و آزمون و خطا است. ثانیاً، درآمد واقعی فعلی صنعت VR اساساً در صنایع با درجه تناسب بالا مانند بازی‌ها و صحنه‌های خبری متمرکز است و اکتشافات کمی در کاربرد فناوری VR در زمینه کشاورزی دقیق وجود دارد. در واقع، کاربرد فناوری VR/AR در کشاورزی چشم‌انداز بسیار گسترده‌ای دارد. در زیر، 3 روش بر اساس سناریوهای کاربردی برای مرتب کردن کاربرد فناوری VR/AR در کشاورزی طبقه‌بندی می‌شوند.

  1. سناریوهای کاربردی VR/AR در کشاورزی هوشمند
  2. تجارت الکترونیک روستایی

ارتباط بین VR و تجارت الکترونیک روستایی بر اساس نقاط پر آسیبی مانند ایمنی مواد غذایی و تضاد بین عرضه و تقاضا، یعنی عدم ارتباط مؤثر بین مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است. معرفی VR به تجارت الکترونیک سنتی می تواند این وضعیت را تغییر دهد. مصرف‌کنندگان و توزیع‌کنندگان شبکه می‌توانند وضعیت کلی منبع محصولات کشاورزی را بهتر درک کنند، که هزینه‌های کسب اطلاعات کیفیت محصولات کشاورزی توسط مصرف‌کنندگان و فروشندگان شبکه توضیع را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و تجربه مصرف‌کنندگان را افزایش می‌دهد. در حال حاضر مصرف کنندگان بیش از پیش به مشارکت و تجربه توجه دارند. معرفی فناوری واقعیت مجازی به منبع تولید محصولات کشاورزی فرآیندی اجتناب ناپذیر است.

  1. تولیدات کشاورزی

قبل از ظهور فناوری واقعیت مجازی (واقعیت افزوده کشاورزی)، هرگونه نوآوری و پیشرفت در کشاورزی نیازمند نیروی انسانی و منابع مادی زیادی بود. کشاورزی هنر زمین و زمان است. هر نوآوری در زمینه کشاورزی مستلزم یک دوره زمانی بیش از یک ساله برای تأیید و تعدیل است. ظهور فناوری VR می تواند به ما کمک کند چرخه و هزینه را کوتاه کنیم.

به دلیل هزینه بالا، در حال حاضر تنها شرکت‌های بزرگ یا مؤسسات تحقیقاتی علمی قدرت مشارکت در تحقیقات فناوری کشاورزی را دارند و حتی نتایج تحقیقات علمی که توسط شرکت‌ها و مؤسسات بزرگ انجام می‌شود با مشکل انطباق ثانویه مواجه است، یعنی زمانی که نتایج تحقیقات علمی برای زمین های زراعی با شرایط آب و هوایی (هواشناسی هوشمند)، آب و هوایی و خاک مختلف، بر اساس پارامترهای نتایج اولیه نیاز به تنظیم دقیق است. با این حال، کشاورزانی که بیشتر نگران کاربردهای عملی هستند، قادر به انجام چنین تنظیم دقیقی نیستند. ظهور فناوری VR به تمام سوالات فوق پاسخ خواهد داد.

متاورس-واقعیت مجازی

گیاه مجازی در کشاورزی هوشمند:

VR می تواند کل فرآیند رشد گیاهان را در یک محیط مجازی مجسم کند و همچنین می تواند حجم زیادی از داده های رشد گیاه را تنها در ده ها دقیقه جمع آوری کند. این ویژگی‌های کشاورزی سنتی را که تعیین کمیت آن دشوار است تغییر می‌دهد و کشاورزی هوشمند و پیچیده را فراهم می‌کند. کمک.

شبیه سازی آفت در کشاورزی هوشمند:

VR همچنین می تواند فعالیت آفات را شبیه سازی کند و بهترین روش و زمان سمپاشی را تعیین کند. کشاورزان به مهارت های آزمایشی پیشرفته نیاز ندارند، بلکه فقط باید با دقت تجهیزات را مشاهده کنند تا داده های دست اول را به دست آورند.

  • محصول کتاب کشاورزی هوشمند

[/row] [/section]

پرورش مزرعه در کشاورزی هوشمند:

شبیه سازی دقیق حیوانات از اندام ها، بافت ها، سیستم ها تا کل در یک محیط شبیه سازی شده بر اساس اطلاعات واقعی قبلی. از طریق تنظیم اپراتور، “حیوانات مجازی” قادر خواهند بود از حیوانات واقعی تقلید کنند و پاسخ های مختلفی ارائه دهند. این امر برای شبیه سازی محیط زندگی حیوانات، نیازهای تغذیه حیوانات، تجمیع منابع ژنتیکی و انتخاب نژاد اهمیت زیادی دارد.

metaverse

به گفته وزارت کشاورزی و غذا در مسکو:

برخی از کشاورزان محلی در مسکو در حال انجام آزمایشی هستند تا بررسی کنند که آیا استفاده از هدست های VR روی گاوهای شیری می تواند اضطراب را کاهش دهد و تولید شیر را افزایش دهد. برای این منظور، ادارات مربوطه کارشناسان بسیاری را در زمینه فناوری IT، از جمله طراحان واقعیت مجازی، برای ایجاد یک صحنه VR میدانی تابستانی مخصوص گاوها (دامداری هوشمند) استخدام کرده اند و به طور ویژه سر گاو و دید گاو را برای ایجاد گاو راحت تر طراحی کرده اند. تا حد ممکن. تجربه پوشیدن”.

این قابل درک است که اولین آزمایش نشان داد که گاوهایی که مناظر “زمینه تابستانی” را تماشا می کنند کمتر مضطرب هستند و روحیه کلی آنها افزایش یافته است. اداره مربوطه گفته است که تحقیقات دقیق تری در آینده انجام خواهد شد. پیش از این، یک مطالعه روی گاوهای شیری در دانشگاه واگنینگن نشان داد که وضعیت عاطفی گاوهای شیری با کیفیت و عملکرد شیر مرتبط است. این نیز هدف اصلی استفاده از واقعیت مجازی در مورد گاوهای شیری است.

بدیهی است که کاهش استرس در گاوهای شیری می تواند منجر به افزایش تولید شیر تا 15% گردد و این خود اثری بسیار شگفت آور است.

  1. تجربه کشاورزی

متاورس - پرتوتاپ رایان

کشاورزی در حال تغییر تصویر سنتی “رو به زمین و پشت به آسمان” در گذشته است و مصرف کنندگان بیشتری مایل به مشارکت در تولیدات کشاورزی هوشمند (کشاورزی هوشمند چیست) هستند. VR/AR امکانات بیشتری را برای مشارکت کشاورزی فراهم می کند. به عنوان مثال، استفاده از فناوری واقعیت مجازی در پروژه های تجربه مزارع اوقات فراغت، از طریق استفاده از فناوری واقعیت مجازی، مصرف کنندگان می توانند از تخیل خود لذت ببرند.

از فناوری واقعیت مجازی در پروژه های تجربه اوقات فراغت مزرعه استفاده کنید. با استفاده از فناوری VR، بازدیدکنندگان می توانند از تخیل و خلاقیت خود لذت ببرند و همچنین حس سه بعدی خود را از فضا تقویت کنند و به فضایی برای بازی و سرگرمی افراد تبدیل شوند. مزارع منحصر به فرد و متنوع با موضوع واقعیت مجازی برای هیجان زده کردن مردم کافی است.

[/col]

به عنوان مثال، شرکت فناوری Harbin Aiweier:

آموزشی ویبولیتین یک بار فرآیند کاشت ذرت در VR را در نمایشگاه سبز، از بازیابی تا کاشت تا برداشت، به مخاطبان نشان داد . با استفاده از فناوری واقعیت مجازی، مخاطب می تواند فرآیند کاشت را در مزرعه مجازی تجربه کند. لذت

در سال 2016، مک دونالد انگلستان یک فعالیت تولید محتوای واقعیت مجازی با موضوع “غذا و کشاورزی” به نام “گام های غذایی ما را دنبال کنید” راه اندازی کرد و از کارگران مزرعه دعوت کرد تا در این فعالیت شرکت کنند. هدف از این رویداد این است که به مصرف کنندگان بگوید چگونه غذای موجود در منوی روزانه آنها رشد، ساخته و آماده می شود. مک دونالد از طریق تجربه ویدئویی VR همه جانبه، به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا در کل فرآیند کاشت و تولید مواد غذایی شرکت کنند.

کشاورزی هوشمند و کشاورزی دقیق :

به عنوان مهمترین و اساسی ترین صنعت، هیچ کلمه ای برای بیان تمایل خود به فناوری واقعیت مجازی ندارد. ما مشتاقانه منتظر ادغام فناوری واقعیت مجازی در زمینه کشاورزی سنتی به روش های بیشتری هستیم و تغییرات جدیدی را در صنعت سنتی با طولانی ترین سابقه ایجاد می کنیم.

با توجه به تکامل تکنولوژیکی و نیازهای بشر، تحقق صحنه فراجهان و بلوغ صنعت فراجهان تنها یک موضوع زمان است. به عنوان گسترش و گسترش دنیای واقعی، فرصت‌های (فرصت ها و چالش ها در کشاورزی هوشمند) عظیم و تأثیرات انقلابی که متاورس ( متاورس در کشاورزی ) به ارمغان می‌آورد، ارزش چشمگیری دارد. Meta Universe + Agriculture با پیشرفته ترین فناوری و قدیمی ترین صنعت، مطمئناً تغییرات بی سابقه ای را ایجاد خواهد کرد.


محصولات شرکت دانش بنیان پرتوتاپ رایان

برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد شوید و فرم های زیر را تکمیل بفرمایید

مشاوره

ورود بیشتر بدانید

آموزش

ورود بیشتر بدانید

اشتراک گذاری / مقالات و اخبار دیگر

[/row] [/section]