واقعیت افزوده کشاورزی

واقعیت افزوده کشاورزی

واقعیت افزوده کشاورزی

چگونه فناوری واقعیت افزوده کشاورزی را ساده می کند

 

ظهور کشاورزی هوشمند

یک شاخص مطمئن است که کشاورزی به سرعت در حال استفاده از فناوری پیشرفته است. فناوری جدید کشاورزی هوشمند (واقعیت افزوده کشاورزی) تا حد زیادی توسط روباتیک، اتوماسیون، تجزیه و تحلیل داده ها و اینترنت اشیا هدایت می شود. با این حال، واقعیت افزوده در میان نوآوری‌هایی که در حال حاضر کشاورزی را مختل می‌کنند، به‌طور بی‌گمان برجسته است.

واقعیت افزوده

می‌تواند به روش‌های مختلف به کشاورزان کمک کند: نظارت بر شرایط مزرعه، شناسایی آلودگی‌های آفات، آموزش نیروی کار و غیره. در این مقاله، به شما توضیحی عمیق می‌دهیم که چگونه AR به کشاورزی هوشمند ارزش می‌افزاید و چه مزایایی به همراه دارد.

مزایای واقعیت افزوده برای کشاورزی هوشمند

هر چقدر هم که ساده به نظر برسد، کشاورزی  یکی از پر زحمت ترین مشاغل روی کره زمین است. هم کشاورزی زراعی و هم دامداری و هم آبزی پروری بسیار وقت گیر و نیازمند منابع هستند، به مهارت های خاصی نیاز دارند و به کار فیزیکی نیاز دارند. در این راستا، AR می‌تواند کمک زیادی به کشاورزان در ساده‌سازی عملیات خود انجام دهد. در اینجا مزایای تجاری واقعیت افزوده برای بهینه سازی کشاورزی (واقعیت افزوده کشاورزی) آورده شده است.

  1. تسهیل در تصمیم گیری

AR نقش مهمی در کشاورزی دقیق ایفا می کند – رویکرد داده محور به کشاورزی. با ارائه دسترسی فوری به داده‌های ارزشمند به کشاورزان، AR می‌تواند به آنها در تصمیم‌گیری دقیق و به موقع کمک کند. مطمئناً، جمع آوری و تجزیه و تحلیل این داده ها مستلزم استفاده از فناوری AR به موازات تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی و اینترنت اشیا است، اما نتایج ممکن است مزیت رقابتی بی سابقه ای را به کشاورزان بدهد.

  1. تسریع آموزش

کشاورزان امروزی اگر بخواهند از آخرین روندهای صنعت به روز بمانند، چیزهای زیادی برای یادگیری دارند. واقعیت افزوده زمان آموزش را به حداقل می‌رساند و پرسنل مزرعه را قادر می‌سازد تا در حال حرکت با ارائه محتوای آموزشی خرد در زمان واقعی، یاد بگیرند.

  1. کاهش هزینه های کارکنان

همراه با فناوری نظارت و هوش مصنوعی برای کشاورزی دقیق، AR می‌تواند نیاز به استخدام کارگران مزرعه را برای بررسی منظم وضعیت محصولات کشاورزی یا دام کاهش دهد. علاوه بر این، کشاورزان اکنون می‌توانند پرسنلی را با مهارت‌ها و دانش اولیه استخدام کنند و با استفاده از آموزش واقعیت افزوده در زمان واقعی، آنها را آموزش دهند.

  1. جلوگیری از اختلالات و خرابی

AR می تواند تعمیر و نگهداری پیشگیرانه ماشین آلات کشاورزی را تسهیل کند. با ارائه محتوای AR که به‌روزرسانی‌های به موقع و آموزنده را ارائه می‌کند، کشاورزان می‌توانند شکستگی‌ها، نقص‌ها یا خرابی‌ها را تشخیص دهند و تعمیرات به موقع را برنامه‌ریزی کنند.

مقالات شرکت پرتوتاپ رایان

واقعیت افزوده چگونه کار می کند

AR برای کشاورزی هوشمند :

چیزهای زیادی برای آوردن به میز دارد. برای ابهام زدایی از مفهوم AR، بیایید اکنون نحوه عملکرد واقعیت افزوده را کشف کنیم.

فناوری AR با متن، صدا، گرافیک و چند رسانه ای محیط واقعی زندگی را تقویت می کند و نسخه ای غنی از واقعیت را ایجاد می کند. برخلاف واقعیت مجازی یک محیط غوطه ور مجزا ایجاد نمی کند، بلکه محیط موجود را بهبود می بخشد. AR این تجربه را از طریق صفحه نمایش گوشی هوشمند یا سخت افزاری مانند عینک AR ارائه می دهد. مشتریان می توانند محتوای AR را در مقابل چشمان خود ببینند در حالی که می توانند از طریق آن نگاه کنند.

بخش نرم افزار مجموعه AR محتوایی را تولید می کند که بعداً روی عینک AR یا صفحه نمایش تلفن هوشمند پخش می شود. به عنوان مثال، یک کشاورز با عینک AR، یک محصول را از نظر هجوم آفات بررسی می کند و نرم افزار AR آفات شناخته شده را شناسایی می کند، آنها را با آفاتی که یک کشاورز در مزرعه می بیند مطابقت می دهد و اطلاعات مربوط به آنها را به صفحه AR منتقل می کند . 

  • محصول کتاب کشاورزی هوشمند

چگونه AR برای کشاورزی هوشمند می تواند فرآیندهای کشاورزی را بهینه کند

مزایای واقعیت افزوده زمانی که با مثال هایی از چگونگی کمک به بهینه سازی کشاورزی پشتیبانی شود، حتی واضح تر می شود. در زیر چند برنامه جالب کشاورزی واقعیت افزوده آورده شده است.

دامداری هوشمند از AR برای کشاورزی هوشمند استفاده می کند

به عنوان یک فناوری جدید کشاورزی هوشمند، AR چیزهای زیادی برای ارائه به دامداران دارد. همراه با حسگرهای هوشمند، کشاورزان را قادر می‌سازد تا یک حیوان خاص را علامت‌گذاری کنند و مرتباً آن را بررسی کنند. به عنوان مثال، اگر یکی از گاوهای گله بیمار باشد، کشاورزان می توانند به طور خودکار در مورد وضعیت حیوان اعلان دریافت کنند.

ابزارهای واقعیت افزوده همراه با راه‌حل‌های نظارت یکپارچه گله مانند 4Farm Cow Control، اطلاعات مربوطه را مستقیماً در مقابل چشمان کشاورزان ارائه می‌دهند و آنها را قادر می‌سازند در محل عمل کنند و تصمیم‌گیری به موقع بگیرند.

[/col]

اخبار شرکت پرتوتاپ رایان

واقعیت افزوده به کشاورزان کمک می کند فرصت های جدید را کشف کنند

در کشاورزی، به سادگی جایی برای آزمون و خطا وجود ندارد و بسیاری از کشاورزان اغلب از اجرای راه حل های مخرب محتاط هستند. فناوری هوشمند در کشاورزی بیش از حد انتزاعی و بی ربط به نظر می رسد. به عنوان مثال، در جنوب و جنوب شرق ایران ، مزارع نیاز مبرمی به بهینه سازی آبیاری کشاورزی داشتند، اما کشاورزان به شدت تمایلی به اتخاذ آن نداشتند زیرا به پتانسیل آن اعتقاد نداشتند. با استفاده از AR، مهندسان آبیاری توانستند کشاورزان محلی را متقاعد کنند که اتخاذ فناوری آبیاری جدید به آنها در بهبود عملکرد محصول کمک می کند.AR برای کشاورزی هوشمند در فرآیند انتخاب ابزار کمک می کند

کشاورزی مدرن (واقعیت افزوده کشاورزی) شامل استفاده از ابزار و ماشین آلات پیچیده و همچنین تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک را در هر موقعیت خاص انتخاب کنید، می باشد. انتخاب ممکن است دشوار باشد، به ویژه برای کارگران بی تجربه. اینجا جایی است که AR ممکن است کمک ارائه دهد: یک برنامه AR وظیفه فعلی را ارزیابی می کند و بهترین گزینه را روی صفحه دستگاه AR نشان می دهد.

پذیرش انبوه واقعیت افزوده کشاورزی در صنعتی و در مقیاس بالا اجتناب ناپذیر است. در خط مقدم این فناوری باشید و به این فکر کنید که چگونه AR می تواند به شما در تجارت کشاورزی شما کمک کند. هزینه AR مطمئناً برای بسیاری نگران کننده است، با این حال، از آنجایی که فناوری AR پیچیده تر و مقرون به صرفه تر می شود، کشاورزان اجرای AR را برای ساده کردن فرآیندهای کشاورزی (واقعیت افزوده کشاورزی) خود آسان تر می کنند.

[/row] [/section]

محصولات شرکت دانش بنیان پرتوتاپ رایان

برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد شوید و فرم های زیر را تکمیل بفرمایید

مشاوره

ورود بیشتر بدانید

آموزش

ورود بیشتر بدانید

اشتراک گذاری / مقالات و اخبار دیگر